Kampania produktowa w Google Ads

Kampania produktowa w Google Ads

Kampania produktowa w Google Ads to rozwiązanie porównywalne z reklamą sklepu internetowego. Propozycja ta może być używana zamiast tradycyjnej kampanii tekstowej. W tym przypadku reklama jest wyświetlana bezpośrednio w wynikach wyszukiwania po wpisaniu odpowiedniego słowa kluczowego. Reklama tego typu obejmuje zdjęcie produktu, jego nazwę, cechy oraz nazwę sklepu, z którego dany produkt pochodzi.

Artykuł odpowiada na pytania:

 • Na czym polega kampania produktowa w Google Ads?
 • Jak wygląda kampania produktowa w Google Ads?
 • Jak przygotować kampanię produktową w Google Ads?

Zalety kampanii produktowej

Kampania produktowa w Google Ads (tzw. Google Merchant Center) cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród reklamodawców. Każdy, kto interesuje się tego typu rozwiązaniami, z pewnością słyszał o możliwościach i zaletach kampanii produktowej. Mimo znacznego zainteresowania reklamą internetową, wielu użytkowników nie wie, że istnieją nowe możliwości w zakresie reklamowania się w wyszukiwarce Google. Mowa tu oczywiście o przedmiotowej kampanii produktowej Ads.

Czym w rzeczywistości jest reklama produktowa Ads i dlaczego warto korzystać z tej propozycji?

Ogólnie rzecz ujmując, jest to bardziej atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnej reklamy tekstowej, przeznaczona wyłącznie dla sklepów internetowych. Wykorzystując to narzędzie, można w bardzo prosty sposób zareklamować wszystkie produkty z danego sklepu w wynikach wyszukiwania.

Reklama ta pojawia się z prawej strony lub bezpośrednio nad wskazanymi w wynikach wyszukiwania propozycjami, stanowiąc pierwszy wynik na liście. Podstawowym elementem tej reklamy jest obraz produktu, jego nazwa, cena oraz adres sklepu internetowego. Warto nadmienić, że istnieje także możliwość ustawienia dodatkowego opisu, który pojawia się po najechaniu kursorem na określony produkt. W tym przypadku najczęściej wykorzystywany jest zwrot, którego celem jest zachęcenie potencjalnego użytkownika do skorzystania z oferty (np. darmowa dostawa lub rabat procentowy). Płatność w przypadku reklamy produktowej odbywa się na takich samych zasadach jak w przypadku standardowych reklam w Google Ads, czyli za kliknięcie (nie za samo wyświetlenie reklamy).

Jak przygotować kampanię produktową?

Każdy, kto chce reklamować własne produkty w Google Merchant Center musi stworzyć w panelu plik produktowy (tzw. feed), zawierający listę produktów, które docelowo mają być objęte reklamą. Działanie to sprawia, że Google wie, które produkty oferować podczas kampanii produktowej Google Ads. PLik ten możemy przygotować ręcznie na podstawie dokumentacji udostępnionej przez firmę Google, ale również można kupić dodatkowy moduł do najpopularniejszych rozwiązań skryptów z branży e-Commerce, który po instalacji i skonfigurowaniu w pełni automatycznie przygotuje ten plik za nas.

Najważniejsze elementy, które muszą znaleźć się w tym pliku to:

 • identyfikator (SKU)
 • nazwa
 • opis
 • link do produktu
 • stan (nowy, używany)
 • cena
 • dostępność
 • link do zdjęcia produktu
 • typ produktu
 • kategoria

Aby utworzyć kampanię w Google Merchant Center, gotowy feed produktowy (plik z rozszerzeniem XML) należy zaimportować do wcześniej utworzonego konta w Google Ads. Warto pamiętać, że każdy ze wspomnianych atrybutów posiada określone wymogi, które należy respektować – jest to warunek konieczny, aby plik z danymi został przyjęty przez Google. Bardzo ważny jest także obraz, który powinien być w jak największej rozdzielczości (minimalna szerokość to 800 pikseli). Google nie akceptuje zdjęć, na których widać wyłącznie część przedmiotu lub zawierających tekst.

Podsumowując, do utworzenia kampanii produktowej konieczna jest pełna i rzetelna akceptacja wymogów Google. Warto jednak wspomnieć, że zapisane dane w naszej kampanii można w dowolnym momencie modyfikować, co pozwala nam na bieżąco aktualizować wszelkie informacje, które opublikowaliśmy w naszej kampanii produktowej.

Książka SEO

 
KUP KSIĄŻKĘ

 

Poszukujesz agencji SEM w celu reklamy swojego serwisu w Google Ads? Skontaktujmy się!

5/5 - (12 votes)
Podziel się treścią:
Kategoria:

Wpisy, które mogą Cię również zainteresować: