Kampania reklamowa na Facebooku

Tworzenie kampanii reklamowej na Facebooku to doskonały sposób na promocję firmy. Aktualnie jest to jeden z najbardziej kreatywnych sposobów, by dotrzeć do klienta. Facebook posiada ogromne informacje dotyczące użytkowników portalu, dzięki czemu umożliwia precyzyjne dotarcie do określonej grupy docelowej, zapewniając przy tym wiele możliwości reklamowych.

Co testować podczas kampanii reklamowej na Facebooku?

Każda kampania reklamowa ma określony cel oraz narzędzia, za których pomocą można przedmiotowy cel zrealizować. Fakt ten dotyczy także kampanii reklamowej na Facebooku.

Na co zwrócić uwagę wybierając tę alternatywę?

Targetowanie – Facebook zapewnia szeroki wachlarz docelowej grupy odbiorców, należy jednak pamiętać, że skuteczność reklamy zależy od wielu czynników, które należy

 

Kategorie:

 

Czytaj więcej

Kampania remarketingowa w Google AdWords

Remarketing polega na wyświetlaniu reklam odbiorcom, którzy wcześniej interesowali się ofertą danego reklamodawcy. Kampania remarketingowa w Google AdWords standardowo wyświetla się w wynikach wyszukiwania Google, jak również w całej sieci reklamowej Google AdWords. Rozwiązanie to w szczególny sposób jest adresowane dla właścicieli sklepów internetowych.

Istota remarketingu

Z roku na rok zwiększa się ilość rozwiązań, które pozwalają reklamodawcom dotrzeć do potencjalnych klientów. Jedni korzystają z innowacyjnych propozycji, inni zdecydowanie pozostają przy tradycyjnych metodach. Najważniejszym celem na tej płaszczyźnie – bez względu na kierunek działania – jest skuteczność i efektywność w osiąganiu wytyczonych celów. Należy jednak pamiętać, że we współczesnym świecie sam pościg

 

Kategorie:

 

Czytaj więcej

Kampania Google AdWords w poczcie Gmail

Poczta elektroniczna wciąż stanowi jedno z najważniejszych i najpopularniejszych rozwiązań komunikacyjnych w sieci, stanowiąc bezpieczną alternatywę dla innych rozwiązań komunikacyjnych, m.in. Skype czy Facebook Messenger. Gmail został stworzony na potrzeby firmy Google. Przyznać należy, że było to rozwiązanie jak najbardziej trafione, choć w zakresie platform poczty elektronicznej Google nie dystansuje konkurentów tak, jak ma to miejsce w przypadku wyszukiwarek. Dla reklamodawców Gmail to wygodne i atrakcyjne rozwiązanie w zakresie szeroko rozumianej przestrzeni reklamowej, tym bardziej, że aktualnie Google zapewnia większą integrację Gmaila ze swoim programem reklamowym Google AdWords.

Zalety reklamy na poczcie elektronicznej

Reklama na poczcie elektronicznej to rozwiązanie stosunkowo świeże,

 

Kategorie:

 

Czytaj więcej

Kampania produktowa w Google AdWords

Kampania produktowa w Google AdWords to rozwiązanie porównywalne z reklamą sklepu internetowego. Propozycja ta może być używana zamiast tradycyjnej kampanii tekstowej. W tym przypadku reklama jest wyświetlana bezpośrednio w wynikach wyszukiwania po wpisaniu odpowiedniego słowa kluczowego. Reklama tego typu obejmuje zdjęcie produktu, jego nazwę, cechy oraz nazwę sklepu, z którego dany produkt pochodzi.

Zalety kampanii produktowej

Kampania produktowa w Google AdWords (tzw. Google Merchant Center) cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród reklamodawców. Każdy kto interesuje się tego typu rozwiązaniami, z pewnością słyszał o możliwościach i zaletach kampanii produktowej. Mimo znacznego zainteresowania reklamą internetową, wielu użytkowników nie wie, że istnieją nowe możliwości

 

Kategorie:

 

Czytaj więcej

Kampania Google AdWords w sieci wideo

Kampanie w sieci wideo to rozwiązanie, które zapewnia skuteczne trafienie z przekazem reklamowym do szerokiego grona odbiorców. Istnieje wiele sposobów targetowania tego typu reklam, nic więc dziwnego, że wielu reklamodawców decyduje się właśnie na tę alternatywę. Przykładem obrazującym powyższą tezę mogą być kampanie reklamowe na YouTube, realizowane za pomocą Google AdWords.

Kreatywne reklamy

Bardzo popularnym rozwiązaniem stały się w ostatnim czasie reklamy na YouTube. Reklamy tego typu można tworzyć za pomocą systemu Google AdWords, jest to narzędzie stosunkowo proste, a przy tym zapewnia pożądane efekty.

Warto przypomnieć, że serwis YouTube to własność Google, dlatego też możliwości umieszczenia reklamy w tym serwisie są

 

Kategorie:

 

Czytaj więcej

Kampania Google AdWords w sieci reklamowej

Sieć reklamowa Google Adsense to ponad dwa miliony witryn internetowych, filmów i aplikacji, w których można wyświetlać reklamy z kampanii w Google AdWords. Jest to największa sieć reklamowa na świecie, która dociera do ponad 90% użytkowników internetu. Za pomocą tego narzędzia można wyświetlać reklamy w określonych kategoriach tematycznych (np. zdrowy styl życia), adresowane dla konkretnej grupy odbiorców (np. młode matki) lub dostosowanych do określonej lokalizacji.

Charakter kampanii reklamowej w Google AdWords

Kampania w sieci reklamowej Google AdWords ma przede wszystkim charakter wizerunkowy, a jej zasadniczym celem jest promowanie marki oraz budowa jej świadomości w oczach klientów. Rozwiązanie to może być realizowane

 

Kategorie:

 

Czytaj więcej

Kampania Google AdWords w sieci wyszukiwania

Kampania w sieci wyszukiwania to linki sponsorowane wyświetlane obok wyników wyszukiwania w Google oraz reklama widoczna na stronach internetowych partnerów Google. W tej sytuacji podczas poszukiwania stron związanych z konkretną frazą, obok wyników wyszukiwania pojawia się wspomniana reklama. Sieci wyszukiwania obejmują wszystkie strony internetowe oraz aplikacje, w których mogą pojawiać się reklamy AdWords. Korzystając z rozwiązania jakim jest sieć wyszukiwania, bez problemu można dotrzeć do potencjalnych odbiorców na całym świecie.

Zalety reklamy w Google AdWords

Podstawowym narzędziem w zakresie szeroko rozumianej reklamy internetowej są linki sponsorowane. Warto przypomnieć, że reklama internetowa to rozwiązanie, które wyświetla się w postaci tekstu lub

 

Kategorie:

 

Czytaj więcej

Pozycjonowanie z opłatą abonamentową

Pozycjonowanie to zadanie, które zazwyczaj jest realizowane przez doświadczonych pozycjonerów. Działanie to wymaga nie tylko umiejętności, ale także wiedzy i kreatywności. Dobrze wykonane pozycjonowanie to gwarancja, że strona lub sklep internetowy znajdzie się w czołówce wyników wyszukiwania.

Zalety pozycjonowania z opłatą abonamentową

Pozycjonowanie z opłatą abonamentową to jedno z najpopularniejszych rozwiązań rozliczeniowych z dziedziny pozycjonowania stron internetowych, zapewniających klientowi stały koszt usługi podczas trwania umowy, bez względu na osiągane efekty.

Pozornie wydawać się może, że w tym przypadku działania pozycjonera będą ograniczać się wyłącznie do wystawiania faktur, a widocznych efektów nie będzie. Rzeczywistość weryfikuje jednak to stwierdzenie – każdy pozycjoner dąży

 

Kategorie:

 

Czytaj więcej

Pozycjonowanie z opłatą za efekt

Pozycjonowanie to bardzo ważny element strategii marketingu w internecie. Usługa ta wymaga wielu przygotowań, wiedzy merytorycznej oraz praktycznej, dlatego też pozycjonowanie najlepiej zlecić doświadczonemu fachowcowi.

Zalety pozycjonowania

Główną funkcją, jaką spełnia pozycjonowanie stron internetowych, jest pojawianie się danej witryny w czołówce wyników wyszukiwania realizowanych za pomocą wyszukiwarki. Zlecając realizację tego zadania należy liczyć się z mniejszymi lub większymi kosztami związanymi z wykonaniem tej operacji. Możliwości w zakresie finansowania usług z zakresu pozycjonowania jest bardzo wiele, jedno z popularnych rozwiązań to pozycjonowanie z opłatą za efekt.

Pozycjonowanie z opłatą za efekt opiera się na prostym modelu rozliczeniowym w którym klient płaci tylko

 

Kategorie:

 

Czytaj więcej

Audyt i optymalizacja a skuteczne pozycjonowanie

Wysoka pozycja witryny internetowej w wynikach wyszukiwania to wyznacznik i potwierdzenie dobrze wykonanej pracy nad usługą pozycjonowania. Ważnym elementem, który wpływa na wyniki wyszukiwania jest właściwa optymalizacja strony internetowej. Należy jednak pamiętać, aby przed przystąpieniem do pozycjonowania wykonać audyt sprawdzający czy strona internetowa jest dostosowana pod pozycjonowanie.

Czym jest audyt?

Audyt SEO to ogół działań analitycznych, które umożliwiają wytypować czynniki, które korzystnie i niekorzystnie (przede wszystkim) wpływają na pozycjonowaną stronę (tzw. analiza pod SEO). Dzięki usłudze audytu możemy ocenić kod źródłowy danej witryny internetowej oraz jakość zawartej w niej treści, a także sprawdzić linki wychodzące oraz prowadzące do strony internetowej.

 

Kategorie: ,

 

Czytaj więcej