W jaki sposób uzyskać dobrej jakości linki pozycjonujące?

W jaki sposób uzyskać dobrej jakości linki pozycjonujące?

Jeśli ktoś prowadzi stronę internetową lub bloga, to na pewno zastanawia się nad tym, w jaki można pozyskiwać linki zwrotne. Przygotowaliśmy w tym celu kilka podpowiedzi.

Artykuł odpowiada na pytania:

  • W jaki sposób pozyskiwać linki pozycjonujące?
  • Jakie rodzaje linków SEO pozyskiwać?
  • Jak zadbać o dobry profil linków pozycjonujących?

Blogowanie jest obecnie bardzo popularne nie tylko już jako hobby, ale także jako poważne źródło zarobku. Jeśli ktoś prowadzi bloga, to na pewno pracuje nad tym, aby skutecznie zwiększać ruch i pozyskiwać kolejnych czytelników. Takim sposobem na generowanie ruchu będzie przede wszystkim walka o linki zwrotne.

Linki zwrotne, to inaczej linki pozycjonujące, pochodzące np. z innych blogów lub stron internetowych, prowadzące do naszego serwisu. Sprawdźmy możliwości na pozyskanie takich linków SEO.

Twórzmy treść wysokiej jakości

Treść na naszej stronie to klucz do uzyskania linków SEO. Jeśli naszą treścią zainteresujemy innych użytkowników, to możemy oczekiwać, że będą przekazywać ją dalej w postaci linków zwrotnych do naszego artykułu, a jeśli do tego już dojdzie, to możemy być pewni, że ruch na naszym blogu lub stronie będzie większy. Szansa na udostępnienie naszego artykułu to również szansa na link pozycjonujący.

Zdobądźmy linki z innych blogów

Na popularnych stronach pojawiają się bardzo często wpisy zbiorcze, które będą odnosić się do blogów z danej branży. Jeśli nasz blog pasuje do danego profilu, to można w ten sposób postarać się o mocny link SEO. Warto będzie skontaktować się z administratorem i prosić o umieszczenie linka do naszej strony.

Bądźmy aktywni

Komentujmy, udzielajmy się na forach i blogach związanych z naszą tematyką. W czasie dyskusji warto cytować swoje treści jako odniesienie i umieszczać do nich linki pozycjonujące, gdyż dzięki takiej aktywności pozycjonowanie staje się łatwiejsze, a efekty są szybciej zauważalne.

Bądźmy aktywni w sieciach społecznościowych

Serwisy social media to obecnie wielka siła. Dzięki nim w łatwy sposób można pozyskać dodatkowe linki SEO. Jeśli stworzymy tam własne profile, to będziemy mogli dzięki nim udostępniać swoje wpisy, a jeśli staną się popularne, to inni będą je przekazywać dalej. W ten sposób zbudujemy sieć silnych backlinków, które w praktyce pozwolą na zbudowanie większego ruchu do naszej strony.

Pochwalmy się osiągnięciami

Jeśli w tematyce, którą się zajmujemy mamy jakieś osiągnięcia, to warto się nimi dzielić z innymi. Ludzie na ogół chętnie śledzą fakty, dlatego warto podać im kilka istotnych informacji o naszej działalności. Zabiegi te sprawią, że czytelnicy będą nam bardziej ufać i traktować jak eksperta w danej branży. Autorytet wśród użytkowników da szansę na naturalne linkowanie naszej strony internetowej.

Umieśćmy nasze wpisy na innych stronach

Warto zapoznać się ze stronami i blogami z naszej kategorii, a następnie skontaktować się z administratorem i poprosić o możliwość przygotowania treści na taką stronę. Oczywiście będzie to szansa na to, aby w naszej treści przemycić link SEO, który będzie odnosił się do nas. Wpis gościnny to również pewien zysk dla właściciela strony, ponieważ otrzyma ona wartościową treść, którą będzie mógł opublikować.

Podlinkujmy wzmianki o nas

Nie każdy wie, że warto podlinkować również wzmianki o naszej stronie internetowej. Jeśli ktoś o tym zapomni, to może się okazać, że na tym stracimy. Warto więc będzie szukać takich możliwości, dzięki którym przeszukamy ewentualnie wzmianki o naszym blogu i sprawdzimy kwestię podlinkowania. Jeśli go nie będzie, warto będzie się o nie postarać, aby w ten sposób dodatkowo uzyskać link pozycjonujący.

Zainteresujmy czytelników

Można oczekiwać, że wpis, który będzie budził kontrowersje, wzbudzi również zainteresowanie, przyciągnie zwolenników danego tematu, a nawet przeciwników naszej teorii. Takie osoby mogą go udostępniać i w ten sposób blog szybko uzyska kolejne backlinki.

Pozyskujmy linki z wartościowych domen

Powinniśmy starać się o to, aby pozyskiwać linki z domen wysokiej jakości i niedostępne dla nas, np. domena rządowa .gov oraz edukacyjna .edu. To doskonała opcja, ponieważ takie właśnie linki SEO są rzeczywiście bardzo cenne.

Jeśli nasze treści będą na tyle bogate, że tego typu podmiot posiadający taką właśnie domenę zechce podlinkować naszą stronę, to możemy oczekiwać, że będzie to dla nas istotny sukces. To również znak dla wyszukiwarki, że idziemy w dobrym kierunku, przyciągając zainteresowanie, a nasze treści są rzeczywiście na dobrym poziomie.

Wywołujmy emocje

Okazuje się, że czasami zmyślona plotka może być ciekawą opcją na reklamę naszej strony, gdyż wiele osób może odebrać nieprawdziwą wiadomość jako prawdę i przekazać ją dalej – oczywiście w postaci linku zwrotnego. To ciekawa sytuacja, ponieważ udostępnienie takiej treści przez wiele osób sprawi, że adres do naszego serwisu również będzie się rozprzestrzeniał.

Naprawmy nieaktualne linki zwrotne

Warto także znaleźć linki, które prowadzą do nieaktualnych podstron na naszej stronie i zadbać o ich naprawę. W ten sposób można w bardzo łatwy sposób zyskać ponownie linki pozycjonujące do naszej strony, minimalizując koszty ich utworzenia.

 

Poszukujesz agencji SEO w celu wypozycjonowania swojego serwisu? Skontaktujmy się!

Podziel się treścią:
Kategoria:

Wpisy, które mogą Cię również zainteresować: