W jaki sposób samemu zdobyć linki pozycjonujące?

W jaki sposób samemu zdobyć linki pozycjonujące?

Jeśli ktoś walczy o pozycje swojej strony w rankingu wyszukiwarki Google, to na pewno będzie zainteresowany pozyskiwaniem linków pozycjonujących do strony (tzw. backlinków). Postaramy się o podpowiedzieć w jaki sposób pozyskać dobrej jakości linki SEO, wskazując na najlepsze możliwości ich bezpiecznego i co najważniejsze darmowego ich pozyskiwania.

Artykuł odpowiada na pytania:

  • Jak zdobywać linki pozycjonujące?
  • Skąd pozyskiwać linki SEO?
  • Jakie źródła linków pozycjonujących należy wybrać?

Wymiana linkami

Pierwszy sposób jest najstarszym znanym sposobem w świecie pozycjonowania. Prosta zasada polegająca na tym, że w pierwszej kolejności znajdujemy witryny tematycznie podobne do naszego serwisu i kontaktujemy się z ich autorem, aby zaproponować mu wymianę linków między naszą a jego stronę. Zazwyczaj nie będzie problemu z tym by się dogadać, ponieważ obie strony na tym zyskają. Wielu blogerów pisze regularnie, dlatego raczej nie powinno być problemu z tym, aby znaleźć taki wpis, w ramach którego będzie się można wymienić linkiem zwrotnym. Skoro istnieje taka opcja, to warto z niej korzystać.

Linki z komentarzy

Wiele platform blogowych udostępnia gotowy system komentarzy, jednak wiele osób nie wykorzystuje ich możliwości sięgając po opcje dużo droższe i niekoniecznie bardziej rozwinięte. Pierwszą możliwością, która wyłania się w temacie linków z komentarzy jest system Disqus, który pozwala zdobyć linki do naszej strony. Jest to swego rodzaju społeczność, która ma łączyć różne strony i w ten sposób umożliwić łatwe odnalezienie tematycznie podobnych do siebie serwisów. Po założeniu konta w serwisie otrzymamy historię komentarzy, będziemy mogli również śledzić przebieg interesujących nas dyskusji na innych stronach, które korzystają z systemu komentarzy Disqus. Fakt, że może być to źródło linków zwrotnych sprawia, że warto sięgnąć po taką opcję.

Wpisy gościnne

Wpisy gościnne są bardzo profesjonalnym sposobem na budowanie linków zwrotnych. Publikacja ta nazywana jest również artykułem sponsorowanym. Jest to kolejna możliwość pozyskania linku, a także dotarcia do nowej grupy odbiorców treści, którą możemy udostępnić w serwisach, których tematyka naszej będzie spokrewniona z tematyką naszego artykułu. Dla wielu osób będzie to szansa na zbudowanie wizerunku eksperta w tematyce, którą się zajmujemy. Korzyści otrzyma również serwis publikujący nasz artykuł, ponieważ otrzyma w pełni wartościową treść.

Eksperci w serwisach social media

Osoby, które są autorytetami w danej dziedzinie mogą wpływać na kreowanie społeczności w serwisach social media. Można więc takiej osobie zaprezentować naszą treść wraz z adresem do naszej strony. Może przyczynić się to do współpracy polegającej na udostępnieniu naszej treści w kanałach social media (np. wpis na popularnym profilu). Dodatkowo, jeśli wpis zostanie pozytywnie odebrany, zostanie on udostępniony dalej przez jego czytelników.

Wywiady

To kolejna opcja, która sprawdzi się w publikacji naszego linku, ponieważ znane osoby przyciągają wielu odbiorców i jeśli uda nam się przeprowadzić wywiad z taką osobą, to na pewno przyciągniemy do naszej strony czytelników. Jeśli ktoś udzieli nam wywiadu i podzieli się nim z innymi, to w prosty sposób skieruje cały ruch do naszej publikacji.

Fora internetowe

Każda tematyka posiada swoją społeczność i w ramach niej działają fora internetowe. To jeden z najstarszych sposobów na to, aby zdobywać linki zwrotne. Prowadźmy dyskusję na forach tematycznych, a jednocześnie starajmy się co jakiś czas przemycić w ich treści link do naszej strony. Na forum możemy dołączyć sygnaturkę (czyli podpis), ponieważ można w takim miejscu umieścić link zwrotny i w ten sposób zrealizować strategię link buildingu.

Katalog DMOZ

To otwarty katalog stron internetowych, w ramach którego przeprowadza się również moderację, która jest bardzo dokładna. Możemy dodać do niego własną stronę. Możliwe, że zostanie ona umieszczona w katalogu i uda się dzięki temu zdobyć link, który będzie rzeczywiście wartościowy i wpłynie dodatkowo na wyniki pozycjonowania.

Odpowiadaj na pytania

Jest wiele stron internetowych, na których ludzie zadają różne pytania. Jest to również bardzo dobra i naturalna opcja zdobywania linków zwrotnych. Warto odpowiadać na pytania zadane przez innych i tym samym przemycać tam link do naszej strony. W ten sposób będzie można skutecznie zaistnieć w świadomości potencjalnych klientów, którzy wejdą na nasza stronę.

Polecanie innych

Jeśli z jakiegoś powodu będziemy polecać inna stronę albo usługę, możemy również z daną osobą się skontaktować i o tym powiedzieć. Możliwe, że w ramach podziękowania otrzymamy właśnie możliwość uzyskania zwrotnego linka. To ciekawa opcja, która w wielu przypadkach dobrze się sprawdzi i jest obecnie chętnie wykorzystywanym rozwiązaniem.

Linkowanie wewnętrzne

Obecnie może nie jest to tak znaczące jak przed laty, ale nadal to taka kwestia, o której trzeba pamiętać. Należy starać się o to, by w swoich treściach odwoływać się do stron, które tematycznie są podobne. Odpowiednia struktura linków pozwoli na stworzenie stosownej mapy dla użytkowników. W ten sposób tworzy się linki wewnętrzne, dzięki którym użytkownicy będą mogli wygodnie przenosić się w naszym serwisie między poszczególnymi podstronami. Od strony praktycznej będzie to świetna opcja, z której warto będzie korzystać.

Rankingi i porównania

Wszelkie zestawienia, rankingi, porównania to bardzo dobry sposób na to, by zdobywać sobie linki zwrotne. Jeśli uda się nam w takich rankingach pojawić, to możemy oczekiwać, że autor takiej publikacji umieści link do naszej strony.

Wikipedia

Wiele osób może taka informacja zaskoczyć, ale zdobycie linka w tak popularnym serwisie jak Wikipedia jest rzeczywiście możliwe. Siła tej domeny jest bardzo duża i wpłynie bardzo korzystne dla naszej strony, dzięki czemu na pewno poprawi naszą pozycję w Google. Umieszczenie linku w serwisie odbywa się w sposób taki, iż w danym artykule możemy umieścić odnośnik do naszej strony, która może lepiej rozwinąć dany wątek z artykułu. Jeśli umieścimy w danym artykule odwołanie do naszej strony i Wikipedia go zaakceptuje, to link do naszej strony będzie tam opublikowany do czasu, aż artykuł nie zostanie edytowany lub skasowany.

Możliwości na uzyskiwanie linków zwrotnych jest naprawdę bardzo wiele i tak naprawdę wyłącznie od nas będzie zależeć, które z tych sposobów zostaną przez nas wykorzystane. Jedno jest pewne, warto starać się o pozyskiwanie nowych linków, dlatego dobrze będzie szukać wszelkich możliwości, które nam to ułatwią. W ten sposób pozyskamy nowych odwiedzających, a jednocześnie poprawimy również pozycję naszej strony w wyszukiwarce.

 

Poszukujesz silnych i linków pozycjonujących? Odwiedź nasz sklep SEO w celu ich zakupu.

W jaki sposób samemu zdobyć linki pozycjonujące?
5 (100%) 10 głosów

Udostępnij wpis:

Wpisy, które mogą Cię również zainteresować: