Skuteczne techniki pozycjonowania stron internetowych

Skuteczne techniki pozycjonowania stron internetowych

Pozycjonowanie stron ciągle się zmienia, ale nadal można mówić o pewnych technikach, które są skuteczne. Wymienimy najbezpieczniejsze i przynoszące najlepsze wyniki.

Artykuł odpowiada na pytania:

  • Jakie narzędzia służą do pozycjonowania strony internetowej?
  • Co wykorzystać w pozycjonowaniu strony internetowej?
  • Jakie elementy na stronie internetowej wykorzystać do pozycjonowania?

Wpisy gościnne

Metoda, która jest bardzo często wykorzystywana i stanowi sposób na to, aby poszerzyć grono swoich odbiorców. Pierwszym krokiem jest znalezienie serwisu, który będzie chciał opublikować nasz artykuł, a następnie należy przygotować wartościowy i merytoryczny tekst, który zaciekawi jego odbiorców. Serwis, który będzie umieszczał nasz tekst, powinien stanowić dla nas istotną wartość, ponieważ w ten sposób dotrze do dużej grupy odbiorców. Do naszej treści można dołączyć również link zwrotny, dzięki czemu będziemy mogli pozycjonować naszą stronę. Serwis publikujący nasz artykuł otrzyma od nas wartościową treść, która zostanie zaindeksowana przez roboty indeksujące, co również pomoże w pozycjonowaniu tego serwisu. Obecnie techniki pozycjonowania opierają się przede wszystkim na wymianie linków i dlatego jest to ważny element w pozycjonowaniu stron internetowych.

Linkowanie wewnętrzne

Tej techniki pozycjonowania nie mogliśmy ominąć w naszym zestawieniu. Linkowanie wewnętrzne jest bardzo ważnym czynnikiem dla SEO. Właściwa struktura wewnętrzna odnośników na stronie internetowej będzie przydatna dla naszych czytelników, jak i też będzie pozytywnie oceniana przez Google. Użytkownik będzie miał okazję sprawnie poruszać się między podstronami, a robotom wyszukiwarki Google ułatwimy zadanie związane z zaindeksowaniem naszej strony. Linkowanie trzeba jednak wykonać sensownie, gdyż nie można przesadzić z jego ilością.

Social media

Trzeba pamiętać, że media społecznościowe mają obecnie bardzo dużą siłę i trzeba będzie umieć je w odpowiedni sposób wykorzystać. Social media to jeden z najbardziej popularnych kanałów na dostarczenie informacji użytkownikom. Mnogość serwisów społecznościowych może docierać do tysięcy odbiorców. Publikując informacje na swoim profilu, będzie można także zamieszczać grafiki oraz odnośniki do strony internetowej i w ten sposób również uzyskamy dobrej jakości linki zwrotne do naszej strony.

Rozmowy z ekspertami

Znane nazwiska zawsze przyciągają, dlatego, jeśli chcemy zaistnieć w świadomości innych, możemy zdecydować się właśnie na to, aby znaleźć eksperta z naszej branży i przeprowadzić z nim rozmowę. W ten sposób będzie można skutecznie przyciągnąć inne osoby, które na pewno docenią to, że na naszej stronie wypowiadają się osoby, które rzeczywiście znają się na czymś, są znane i rozpoznawalne. To klucz do sukcesu dla wielu stron. Możliwe, że ekspert będzie także linkował swoją wypowiedź i tak nasz serwis również będzie zyskiwał dodatkowo mocny link.

Siła urządzeń mobilnych

Nie można zapominać o tym, że obecnie bardzo wiele osób korzysta z sieci poprzez urządzenia mobilne. To właśnie tam szukamy stron internetowych, dlatego, jeśli chcemy być dobrze oceniani przez Google, musimy przygotowywać taką witrynę, która będzie dopasowywać się do urządzenia, na którym będzie wyświetlana. Warto pamiętać o tym, że responsywność obecnie jest bardzo ważna. To właściwie podstawa, a jeśli strona nie jest dostosowana pod aktualne standardy, to niestety trzeba się liczyć z tym, że właściwie będzie przez Google dyskwalifikowana i nie uzyska mocnej pozycji w rankingu.

Dobra treść

Obecnie jest to sprawa kluczowa, gdyż bez wysokiej jakości treści żadna strona nie jest w stanie zaistnieć w internecie. Musimy zwrócić uwagę na to, że budowanie dobrej treści staje się rzeczywiście bardzo ważne dla większości witryn. Wyszukiwarka kiedyś nie zwracała na to tak dużej uwagi, ale obecnie sytuacja się zmieniła i dobry content to najważniejszy element, o którym koniecznie trzeba pamiętać. To właśnie na tej podstawie strona może budzić zainteresowanie i przyciągać użytkowników. Jeśli ludzie będą mogli przeczytać u nas coś interesującego, to na pewno będą się u nas pojawiać i wracać, aby czytać kolejne artykuły, które opublikujemy.

Linkowanie w Wikipedii

Może się to wydawać dziwne, ale rzeczywiście będzie można zaistnieć w ramach Wikipedii i jest to świetna okazja do publikacji linków do naszej strony. Jeśli uda nam się edytować treść w artykule w portalu Wikipedia, to będziemy mogli wprowadzić tam istotne informacje, pozostawiając link odnoszący się do naszej strony, który skutecznie wpłynie na autorytet naszego serwisu i da nam okazję na podniesienie pozycji w wyszukiwarce.

Publikuj infografiki

Nie da się zaprzeczyć, że do najbardziej przemawia do nas obraz. Grafika stanowi wielką siłę w odbiorze, ponieważ dużo szybciej dociera do naszego umysłu niż zwykły tekst, dlatego warto przygotowywać dla użytkownika grafikę z informacjami, które nazywane są infografikami. To zawsze dobra opcja, za pomocą której będziemy mogli zaznaczyć swoją obecność. Wykorzystując infografiki, możemy zachęcić użytkowników do tego, aby zaglądali na naszą stronę np. po więcej szczegółowych informacji.

Optymalizacja strony internetowej

Odpowiednia baza linków oraz wartościowe treści to nie wszystko. Musimy pamiętać, że pozycjonowanie to działania dotyczące tego, co dzieje się zarówno poza naszą stroną, jak i tego, co się na niej znajduje i w jaki sposób jest to opublikowane. Druga część działań to tak zwana optymalizacja naszego serwisu. Należy w tym zakresie dopasować stronę do urządzeń mobilnych, skrócić czas ładowania strony, uzupełnić w grafikach atrybuty „alt”, umieścić w treści artykułów odpowiednie nagłówki oraz zadbać o to, aby wszystkie podstrony były ze sobą odpowiednio podlinkowane. Elementów, o które trzeba zadbać na naszej stronie, jest rzeczywiście bardzo wiele, tak więc optymalizację należy wykonać możliwie najdokładniej. Poprawa i dostosowanie strony pod wyszukiwarkę może zająć nam sporo czasu, ale gwarantujemy, że w przypadku pozycjonowania i lepszej widoczności strony opłaci się to z nawiązką.

Yoast SEO Plugin

Ta specjalnie przygotowana wtyczka, która wspiera optymalizację strony i nasze pozycjonowanie. Jeśli korzystamy z systemu CMS WordPress, to powinniśmy koniecznie również skorzystać z możliwości tej wtyczki. Z jej pomocą można szybciej zadbać o czynniki, które będą ważne dla pozycjonowania. Warto Można zoptymalizować niektóre elementy strony i je uporządkować, co na pewno wpłynie na wynik pozycjonowania.

Eliminacja elementów powielonych

Jeśli na stronie pojawiają się treści powielone (tzw. duplikaty), to powinniśmy dążyć do tego, aby się ich całkowicie pozbyć. To bardzo ważna kwestia, ponieważ jeśli nasza treść na stronie jest skopiowana z innej (przez co się dubluje), to musimy się liczyć z tym, że wyszukiwarka Google obniży naszą pozycję w rankingu. Usunięcie duplikatów treści ze strony jest koniecznie, ponieważ musimy sprawić, aby każdy tekst na stronie lub opis produktu w sklepie internetowym był unikalny. Dopiero wtedy możemy liczyć na sukces w ramach prowadzonej strony.

Zadbaj o szybkie działanie strony

Czas, w jakim strona się wczytuje, jest bardzo ważny dla oceny naszej strony przez wyszukiwarkę Google i musimy na ten element zwracać uwagę. Warto pamiętać, że Google zwraca uwagę na takie elementy jak responsywność naszej strony oraz czas na pełne wczytanie naszego serwisu. Jeśli nasza witryna będzie miała z tym problem, to automatycznie możemy mieć również problem z budowaniem pozycji w rankingu. Zakłada się, że ładowanie nie powinno trwać więcej niż 5 sekund.

Wszystkich czynników, które wpływają na pozycjonowanie strony, jest rzeczywiście dużo więcej, dlatego trzeba umieć je połączyć i wykorzystać w taki sposób, aby rzeczywiście skutecznie wpłynęły na pozycję naszej strony w wyszukiwarce. Zadbajmy, aby podstawowe czynniki, które opisaliśmy, znalazły swoje odniesienie na naszej stronie, gdyż bez wykonania podstawowych czynności optymalizacyjnych nie będziemy mogli w dobry sposób wypozycjonować naszej strony.

 

Poszukujesz agencji SEO w celu wypozycjonowania swojego serwisu? Skontaktujmy się!

Podziel się treścią:
Kategoria:

Wpisy, które mogą Cię również zainteresować: