Jak wypromować produkt w sklepie internetowym?

Jak wypromować produkt w sklepie internetowym?

Nowe produkty w sklepach internetowych, które nie zostały dobrze wypromowane, mogą nie dawać satysfakcjonujących wyników sprzedaży. Co zrobić, by klient zauważył nowości, a co najważniejsze skusił się na nie, odwiedzając nasz sklep internetowy?

Artykuł odpowiada na pytania:

  • Jak promować produkty w sklepie internetowym?
  • Jak reklamować produkty w sklepie internetowym?
  • Jak reklamować sklep internetowym?

Musimy zadbać o jego dobrą promocję. To dzięki reklamom oraz bezpośrednim wiadomościom do grupy docelowej nowego artykułu będzie mógł osiągać korzyści związane z wprowadzeniem nowości. Dobra promocja wymaga odpowiednich działań oraz zaangażowania. Sprawdźmy, co należy zrobić, by nasz produkt został zauważony!

Preorder wzbudza zainteresowanie

Przedsprzedaż sprawia, że klient ma wrażenie, że dany produkt jest wyjątkowy i unikatowy. Czym właściwie jest preorder? Jest to wypuszczenie pewnej liczby modeli nowego produktu przed datą jego premiery. Zwykle jest on w nieco niższej cenie lub gwarantowane są do niego liczne dodatki. Przedsprzedaż zawsze zwraca uwagę odbiorców, a osoby, które nie zdążyły nabyć artykułu po okazyjnej cenie, zwykle czekają z niecierpliwością na premierę produktu. Zadbamy również o to, by nasz produkt przez dłuższy czas był na językach konsumentów.

Pokaż go z najlepszej strony

Zdjęcia produktu to podstawa. Powinny być one wykonane jak najbardziej profesjonalnie, a produkt powinien prezentować się atrakcyjnie. Oprócz wizualnych aspektów zadbajmy również o jego promocję w wyszukiwarce. Zainteresujmy się pozycjonowaniem naszej strony oraz opisem, który wyniesie nas wyżej w wynikach wyszukiwania. W dzisiejszych czasach jest to bardzo istotna kwestia, która pomaga w rozwoju nowym firmom. Zadbajmy również, aby opis produktu zawierał wszystkie potrzebne klientowi informacje oraz parametry.

Stali klienci wiedzą wcześniej

Pamiętaj, aby regularnie dbać o swój newsletter. Klienci często nieświadomie zapisują się do niego. Duża ich liczba ignoruje przysyłane wiadomości, jednak reszta sprawdza nowości oraz otrzymywane rabaty. Wyślij chwytliwego maila, który ukaże nowy produkt w jak najlepszym świetle, tak aby każdy konsument chciał go, jak najszybciej zakupić. Dobrze prowadzony newsletter nieraz potrafi zdziałać cuda i przyciągnąć dużą liczbę klientów. Aby zachęcić ich do skorzystania z tej usługi, możesz zaproponować mały rabat lub darmową wysyłkę.

Produkt jako nagroda

Konkursy to obecnie bardzo popularna forma promocji nowych produktów. Wykorzystaj do tego swoje social media. To właśnie tam gromadzi się cała grupa docelowa naszego sklepu. Produkt, który stanie się nagrodą może wzbudzić duże zainteresowanie wśród nowych, jak i stałych klientów. Nagrodą może być zarówno sam produkt, jak i rabat na niego. Warunkami konkursu może być zaproszenie do niego swoich znajomych lub udostępnienie go na swoim profilu. Dzięki temu informacja o naszym artykule szybciej się rozprzestrzeni i zdobędzie większe zainteresowanie. Osoby, którym nie uda się wygrać, mogą mimo to zakupić dany artykuł.

Bądź kreatywny

Spróbuj wypromować nowy produkt w nietypowy dla siebie sposób. Na pewno zwróci to uwagę odbiorców, którzy przyzwyczajeni są do standardowego działania oraz reklam danej działalności. Możesz na przykład zorganizować serię eventów lub zmienić całkiem koncepcję marketingową. Stwórz całkiem inną reklamę produktu, pokazując kontrast do swoich dotychczasowych działań. Klienci oprócz szoku, poczują również ciekawość, a reklamy na pewno zapadną im w głowach. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić i żeby produkt wywoływał u klientów pozytywne odczucia.

Wykorzystaj social media

Posiadając sklep internetowy, powinieneś zadbać o jego wizerunek w internecie. Posiadanie profilu w social media jest obecnie podstawą do kontaktu z klientami i promowaniu produktów. Możesz przeprowadzić różne akcje marketingowe. Wypuść z nieznanych kont różne informacje na temat swojego nowego produktu. Zyska on w ten sposób rozgłos i sprawi, że jeszcze przed jego zaistnieniem w sklepie, będzie on znany przez wielu. Niektórzy z ciekawością będą czekać na nowy nabytek, a gdy już pojawi się jego premiera, kupią go. Chwyty marketingowe są w dzisiejszych czasach wszechobecne, ale również bardzo skuteczne. Sprawiają, że zainteresowanie rośnie, a co za tym idzie, późniejsza sprzedaż również jest na zadowalającym poziomie.

Niech inni Cię wypromują!

Sklepy internetowe mogą w obecnych czasach z łatwością nawiązać kontakt z różnymi influencerami, których pracą jest promowanie produktów w mediach społecznościowych. Może to zdziwić, ale jest to bardzo skuteczna grupa osób, która posiada swoich odbiorców obserwujących ich. Jeżeli dana osoba poleci im swój produkt, możesz być pewien, że większość z nich zainteresuje się nim. Oprócz tego znajdź firmy, które mogłyby Ci pomóc. Celuj w firmy o działalności zbliżonej do Twojej. Wzajemna pomoc często się opłaca.

Stwórz historię produktu

Spraw, aby Twój produkt nie był tylko zwykłym artykułem. Opisz etap jego powstawania. Pokaż, jaki był cel jego stworzenia oraz dla kogo jest on przeznaczony. Możesz również zrobić to za pomocą filmów. Odbiorcy chętnie czytają ciekawe opowieści, a po takich informacjach, mogą zainteresować się głównym bohaterem. Możesz również stworzyć tekst, w którym opiszesz użytkowanie produktu oraz grupę docelową, która z niego korzysta. Spraw, żeby klienci dowiedzieli się jak najwięcej na temat danego produktu i zechcieli go kupić oraz z niego korzystać. Stwórz wokół niego historię, która sprawi, że stanie się on w pewnym stopniu wyjątkowy.

Mierz siły na zamiary

Często za bardzo promowany produkt finalnie nie spełnia naszych oczekiwań. Niestety, czasami okazuje się on kompletną porażką, a klienci kompletnie inaczej wyobrażali sobie go w głowie. Nie możesz dopuścić do takiej sytuacji. Pokazuj produkt taki, jakim jest. Nawet jeżeli jest on dobry, a Ty pokażesz go w reklamach jako coś o wiele lepszego, klienci będą zawiedzeni. Jest to częsty błąd sklepów internetowych. Dlatego nie wolno przesadzić z reklamą oraz idealizowaniem produktu. Konsumenci nie lubią być manipulowani, a taka porażka może rzutować również na sprzedaż naszych pozostałych produktów. Dbajmy o zaufanie naszych klientów i nie dajmy im poczuć się oszukanym.

Promowanie nowego produktu

Jak widać, przy promocji nowych produktów należy działać rozważnie. Promowanie nowych rzeczy nie należy do najłatwiejszych działań, a często sprawia, że sklep traci stałych klientów. Dlatego też nie przesadzajmy z reklamą, nie bądźmy nachalni. Starajmy się zainteresować odbiorców w rozważny sposób. Każda pomyłka może niestety sprawić, że nasza sprzedaż nie będzie satysfakcjonująca.
Wymienione techniki powinny sprawdzić się w przypadku promowania nowego produktu. Pamiętajmy jednak, że nie każdy produkt będzie podatny na nie wszystkie. Musimy dokładnie przeanalizować naszą grupę docelową, jak i ich potrzeby. Sprawdźmy również, jaka forma marketingu trafia do nich najlepiej. Starajmy się, by produkt wzbudzał zainteresowanie odbiorców jeszcze przed jego premierą. Wydłuży to czas zysku dla firmy. Stosując się do wszystkich technik i działając rozważnie, powinniśmy osiągnąć sukces.

 

Poszukujesz agencji SEO w celu wypozycjonowania swojego serwisu? Skontaktujmy się!

Podziel się treścią:
Kategoria:

Wpisy, które mogą Cię również zainteresować: