Czy zlecić pozycjonowanie agencji SEO czy wykonywać je samodzielnie?

Czy zlecić pozycjonowanie agencji SEO czy wykonywać je samodzielnie?

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie jest nieodłącznym elementem marketingu internetowego. Obecnie każda profesjonalna firma powinna posiadać witrynę lub sklep internetowy, aby móc odpowiednio prezentować i oferować swoje produkty lub usługi. Wysoka pozycja w Google jest zatem wskazana, aby dotrzeć z ofertą do jak największego grona potencjalnych klientów. Efekt ten możemy osiągnąć różnymi sposobami, dlatego częstym pytaniem w takiej sytuacji jest to, czy zlecić pozycjonowanie agencji SEO, czy może samemu i na podstawie własnej wiedzy pozycjonować swój serwis? W tym tekście przedstawimy pięć powodów, dla których warto to zadanie zlecić profesjonalistom.

Artykuł odpowiada na pytania:

  • Dlaczego warto zlecić pozycjonowanie zewnętrznej agencji SEO?
  • Czy kampania SEO powinna być prowadzona przez specjalistę SEO?
  • Czy warto zainwestować w abonament SEO?

Nie ryzykuj otrzymaniem kary od Google

Pierwszym powodem, dla którego warto zlecić pozycjonowanie strony internetowej firmie zewnętrznej, jest kwestia bezpieczeństwa, czyli mniejsze ryzyko otrzymania kary za działania niezgodne z wytycznymi Google.

Pozycjonowanie nie jest procesem prostym i dotyka często kluczowych części naszej witryny, gdyż polega m.in. na ingerowaniu w jej kod źródłowy. Pomimo posiadanej wiedzy możemy przez własną nieuwagę spowodować obniżenie pozycji serwisu w rankingu Google. Niezoptymalizowana witryna będzie także wymagała przebudowy architektury treści występującej w serwisie.

Kod HTML

Edycja kodu serwisu źródłowego to ważny aspekt podczas prowadzenia kampanii SEO

Pracownicy agencji SEO mają doświadczenie i są na bieżąco ze wszystkimi wymaganiami stawianymi przez Google. Minimalizuje to ryzyko obniżenia pozycji strony w rankingu wyszukiwarki. Nieumiejętne pozycjonowanie strony może prowadzić do szeregu negatywnych konsekwencji.

Negatywne konsekwencje podczas prowadzenia kampanii SEO mogą objawić się typowym brakiem efektów. W tym wypadku jedynie zmarnujemy swój czas, który poświęciliśmy na nasze czynności. Do bardziej dotkliwych należy obniżenie pozycji w rankingu lub całkowite usunięcie strony z indeksu wyszukiwarki. Ma to miejsce np. przy ciężkich naruszeniach warunków wyszukiwarki, np. dotyczących praw autorskich, celowych zakazanych działań czy przy próbach oszustw.

Postaw na efekty pracy profesjonalnej agencji SEO

Drugim powodem, dla którego powinniśmy zlecić pozycjonowanie witryny internetowej, jest skuteczność zaplanowanych i wykonywanych działań. Udostępniając dostęp do strony agencji SEO, przekazujemy ją profesjonalistom. Firmy te posiadają w swoich szeregach specjalistów SEO, którzy są na bieżąco z aktualnymi trendami, wymaganiami, czy ze zmianami algorytmów Google. Te z kolei zmieniają się dynamicznie.

Większość właścicieli serwisów i sklepów internetowych nie posiada tak wysokich kompetencji, wiedzy i doświadczenia w prowadzeniu kampanii SEO, jak typowy zespół specjalistów SEO, którzy w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów korzystają z profesjonalnych narzędzi SEO wspomagających ich pracę. Są to zarówno darmowe aplikacje, jak i płatne. Chcąc mieć dostęp do tych najbardziej zaawansowanych, musimy liczyć się ze sporym kosztem za ich zakup (i to najczęściej w płatności cyklicznej).

Senuto

Do przygotowania listy fraz lub tematów na bloga warto wykorzystać odpowiednie narzędzia (źródło: senuto.com)

Każda profesjonalna agencja SEO ma dostęp do wielu profesjonalnych narzędzi do pozycjonowania stron i sklepów internetowych. Dzięki temu możemy liczyć na efektywne i skuteczne działania, zmierzające do pozyskiwania klientów.

Jeśli zamierzasz zainwestować w narzędzia SEO, bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w ich użyciu, możesz nie osiągnąć oczekiwanych efektów i pogorszyć widoczność swojego serwisu w wyszukiwarce Google, dlatego warto zaoszczędzić czas, który trzeba byłoby poświęcić na naukę obsługi oprogramowania SEO, zlecając usługę profesjonalistom, którzy mają z nimi styczność na co dzień.

Jeśli jednak uparcie chcemy zgłębić wiedzę na temat pozycjonowania, możemy skorzystać z usługi konsultacji SEO, podczas której zostaniemy szczegółowo poinformowani o wszelkich wykonywanych czynnościach w czasie realizacji kampanii SEO.

Konsultacje SEO

Profesjonalne agencje SEO powinny oferować także konsultację w czasie pozycjonowania naszego serwisu

Ciesz się komfortem i wygodą ze zleconej usługi „na zewnątrz”

Ostatnim elementem na liście powodów, dla których warto zlecić pozycjonowanie zewnętrznej agencji SEO, jest przede wszystkim wygoda. Często jesteśmy właścicielami mniejszych lub większych biznesów, a nawet możemy dopiero startować ze swoim biznesmen w internecie. Niewątpliwie chcemy móc ciągle rozwijać swoją działalność internetową i osiągać coraz lepsze wyniki. Wymaga to od nas wiele czasu i poświęcenia, aby dostrzec wszelkie możliwości i usprawnić funkcjonowanie naszej firmy.

Posiadanie i prowadzenie własnego serwisu i sklepu internetowego nie jest rzeczą prostą. Niekończąca się praca nad jego rozwojem, wymaga od nas poświęcenia sporego pokładu energii i przede wszystkim czasu. Zlecając pozycjonowanie „na zewnątrz”, możemy zaoszczędzić sobie wiele godzin, które warto wykorzystać na dalszy rozwój biznesu, chociażby na nawiązanie współpracy z kolejnymi partnerami, czy zaplanowanie dalszej strategii rozwoju.

Pozycjonowanie

Skup się na prowadzeniu biznesu, a nie na nauce pozycjonowania

Wbrew pozorom komfort i wygoda są ważne zarówno w życiu prywatnym, jak i w karierze zawodowej. Jeśli możemy zrobić coś prosto, a mamy ku temu wiele możliwości, zdecydowanie warto wybrać właśnie takie rozwiązanie.

Obecnie na rynku działa dużo agencji SEO, w których możemy zamówić usługę prowadzenia kampanii SEO. Firmy te oferują różny zakres usług, jak chociażby wygodny abonament SEO, w którym co miesiąc możemy płacić stałą kwotę określoną w umowie oraz mieć możliwość rezygnacji ze współpracy w dowolnym czasie.

To, czy skorzystamy z usług profesjonalistów, zależy już od nas samych. Warto jednak pamiętać, że usuwanie i naprawianie błędów bywa czasochłonne i kosztowne.

 

Poszukujesz agencji SEO w celu wypozycjonowania swojego serwisu? Skontaktujmy się!

5/5 - (10 votes)
Podziel się treścią:
Kategoria:

Wpisy, które mogą Cię również zainteresować: